Terárium pro pralesničky může mít mnoho podob, které se od sebe mohou velmi lišit. Od velkých dekorativních vitrín a paludáríí s vodopády jinými vodními prvky, až po malá vertikální terária pro jednotlivé páry malých pralesniček rodu Ranitomeya .
Vetsi teraria, vitríny a paludária se hodí pro skupinové druhy menších žab, které nevykazuji vysokou vnitrodruhovou agresivitu (Epipedobates, některé Ranitomeye , které můžeme doplnit nekolika jedinci větších druhů (Dendrobates / Adelphobates) .
Pro rozmnožování většiny pralesniček se hodí menší terária, ve kterých chováme žabky po párech, nebo v menších skupinkách s převahou samic. Pro páry větších morfů pralesničky barvřské se hodí terárium o ploše dna 50x50cm, i když při dostatku vegetace a členitosti terária jsou ochotny se spokojit i s menší plochou . Pralesnička batiková a Pralesnička harlekýn se spokojí s menšími terárii o ploše dna alespoň 35x40cm, lépe 40×45. U těchto relativně „zemních“ pralesniček postačuje výška terária okolo 40cm. Ranitomeye ocení spíš terária vertikální, o výšsce alespoň 40cm. Pro chov jejich páru nebo tria postačí terárium 30x30x45cm. Pokud chováme Ranitomeye ve větších teráriích, hrozí, že potrava kterou dostávají ze sebe setře vitamíny dřív, než se k žabce dostane.