Zařízení terária většinou odpovídá jeho využití, jinak zařídíme interiér pro skupinu mladých žabek než pro dospělý pár. Velké expoziční vitríny mají také své vlastní interiérové specifika, takže bude nejlepší rozebrat jednotlivé typy postupně.
O způsobu osázení a rozmístění interiéru rozhoduje také to, jaký typ dna používáme. V teráriích přestavěných z akvárií s jednoduchým štěrkovým dnem máme jiné možnosti než v moderních teráriích s druhým “falešným” skoseným dnem. V expozičních vitrínách se ještě občas setkáme s falešným dnem z umělohmotné síťoviny a drenážním odvodem přebytečné vody.
Terária pro chovné páry nebo skupinky
Bývají většinou zařízena o něco skroměji, než expoziční nádrže a přitom méně členitá než nádrže odchovné.
Dno terária
Pokud používáme falešná dna, můžeme je pokrýt plátem korkové dlaždice nebo desky, která ovšem musí v rozích doléhat. Použití plochého lisovaného korku na lehce se svažujících falešných dnech terárií je velmi hygienické, neboť korek je snadno omyvatelný, neumožnuje však zakořenění rostlin a navíc neporůstá dobře mechem, pokud po něm běhají větší žabky. Rostliny v teráriích s korkovým dnem umisťujeme do květináčků, ve kterých přispůsobujeme substrát konkrétním druhům rostlin. Další možností pokrytí falešného dna je kokosová rohož zakrytá listím a mechem. Tuto kokosovou rohož seženeme v E-shopech pro zahradní jezírka pod názvem “Lisovaná protierozní kokosová rohož” Velmi podobné použití nabízí syntetické materiály typu Hygrolon nebo Epiweb, které jsou ale mnohem dražší, i když mnohem trvanlivější. Výhoda všech těchto rohoží spočívá jednak v dobré hygieně i zásobení zakořeněných rostlin živinami. Zatímco na povrchu, který pravidelně oplachujeme se žádně nečistoty nedrží, ve spodních vrstvách rohoží se udržuje tenká vrstva detritu, který vyživuje alespoň částečne zakořeňující rostliny. Navíc tyto materiály dobře porůstají mechem. Některé druhy mechů na těchto rohožích vydrží i pokud přes ně přechází velké dospělé tinktorky a terribilisky a fungují jako velmi hygienické a zárověň dekorativní dno terária. Péče o takové dno spočívá v pravidelném a důkladném “proplachování” postřikovačem silnějším proudem vody a především “rozplavování” žabích bobků, které mohou mech spálit.
Při použití starých akvárií a jednoduchých terárií, která nebyla původně koncipovaná pro žabky se nám jako dno nejvíce osvědčila vrstva jemného oblého akvarijního štěrku frakce přibližně 3-6mm. Vrstvu můžeme udusat vzadu vyšší než vpředu (4-6cm). V předním rohu oddělíme malé vodní jezírko, ze kterého budeme potom odsávat přebytečnou vodu, kterou se nám bude nadrž naplňovat rosením.